Seler a męska potencja

Seler jest warzywem należącym do rodziny selerowatych. Ma on wiele drogocennych właściwości zdrowotnych, zarówno w swojej wersji naciowej, jak i korzeniowej. Stosuje się go między innymi w diecie odchudzającej, lecz nie każdy zdaje sobie sprawę, iż jest znakomitym afrodyzjakiem. To warzywo zwiększające potencje, które warto uwzględnić w swojej diecie, aby polepszyć jakość życia seksualnego. Posiada on także o wiele więcej właściwości prozdrowotnych.

Znane odmiany selera

Na świecie rośnie 19 gatunków roślin z rodziny selerowatych, aczkolwiek w Polsce najczęściej występuje:

  • seler korzeniowy- doskonały jako składnik zup oraz sosów
  • seler naciowy- polecany głównie do przygotowywania surówek i sałatek
  • seler listkowy- świetny dodatek jako przyprawa do mięs, sałatek, sosów i zup

Wszystkie odmiany są równie cenne, jeśli chodzi o obecność w nich składników odżywczych, witamin oraz minerałów. Warzywa te odznaczają się wieloma korzystnymi dla ludzkiego zdrowia właściwościami i co ważne, mają niską kaloryczność.

Jakie właściwości ma seler korzeniowy?

Seler odznacza się wieloma właściwościami prozdrowotnymi oraz leczniczymi. Uwzględnienie go w codziennym jadłospisie pozwoli na usunięcie z organizmu zalegających toksyn oraz efektów ubocznych przemiany materii. Oprócz tego, warzywo to wykazuje właściwości obniżające ciśnienie tętnicze, kojące system nerwowy oraz pobudzające proces przemiany materii i usprawniające proces trawienia. Seler działa także poprzez obniżenie poziomu złego cholesterolu, który przyczynia się do groźnych chorób w tym miażdżycy, która przyczynia się do zaburzeń erekcji. Seler działa korzystnie na funkcjonowanie nerek oraz serca. Jest pomocny w leczeniu przewlekłych chorób płuc oraz zapalenia górnych dróg oddechowych. Warzywo to pomaga także organizmowi trawić tłuszcze, eliminuje problem zaparć i działa moczopędnie. Oprócz tego okazuje się wsparciem w leczeniu reumatyzmu.

Jakie substancje odżywcze ma seler?

Seler naciowy i korzeniowy to źródło drogocennych dla organizmu witamin oraz minerałów. W tym warzywie znajduje się duża dawka witaminy C, większa aniżeli w cytrusach. Odpowiada ona za zwiększenie odporności organizmu. Oprócz tego, w selerze obecne są także witaminy z grupy B: witamina B9 (kwas foliowy), witamina PP. (niacyna), a także witamina A i witamina E. W selerze korzeniowym znaleźć można również wiele minerałów: cynk, żelazo, magnez, fosfor, wapń. Oprócz tego, w warzywie obecne są beta-karoteny, flawonoidy i furanokumaryny. Działają one w sposób silnie rozkurczający, przeciwzapalny, antyoksydacyjny i moczopędny. Seler korzeniowy to też bogactwo psoralenu, a więc związku o działaniu przeciwnowotworowym. Seler korzeniowy należy do mało kalorycznych warzyw, gdyż w jego 100 gram znajduje się tylko 17 kcal. Z uwagi na obecność w nim błonnika, pomaga także w perystaltyce jelit i ułatwia proces trawienia.

Seler korzeniowy na męską potencję

Seler korzeniowy jest doskonałym warzywem dla mężczyzn cierpiących z powodu zaburzeń erekcji. Seler odznacza się działaniem zwiększającym potencję i jest określany jako jeden z naturalnych afrodyzjaków. Ponadto, stosowanie w diecie selera pomaga również zwiększyć poziom androsteronu, czyli męskiego hormonu będącego w grupie androgenów. Warzywo podnosi także męskie libido, a to za pomocą znajdującej się w nim argininie. Substancja ta pomaga w produkcji tlenku azotu, który jest odpowiedzialny za rozszerzanie naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, doprowadza do pojawienia się pełnej i długiej erekcji. Jego częste spożywanie potęguje również doznania czerpane z seksu. Może być świetnym rozwiązaniem męskich problemów z funkcjami seksualnymi. Dzięki selerowi mężczyzna może cieszyć się długim i silnym wzwodem, pozwalającym na czerpanie radości z seksu. Seler naciowy działa w sposób podobny do środków na potencję, oferowanych przez różnych producentów. Seler jako naturalny afrodyzjak nie zadziała od razu i należy pamiętać o jego regularnym spożywaniu. Jego główną zaletą jest to, że działa korzystnie nie tylko na potencję, ale także na cały organizm człowieka. Ponadto jego spożywanie nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia skutków ubocznych, jak to często bywa w przypadku sięgania po leki na potencję.